Gezi Rehberimiz

Denize çıkan cadde ve sokaklarıyla kaybolmanız imkansız  321 kilometre uzanan bir kıyı şeridi hayal edin. Mersin, Türkiye'nin yaşaması en keyifli illerinden bir tanesi. Yıl boyu güneşli ve sıcak bir iklime sahip olduğundan liman ve ticaret kenti olmasına rağmen size bir tatil beldesin gibi hissettirecek sıcacık bir kent.


20’den fazla antik kenti, şelaleleri, mağaraları, koyları ve plajlarıyla şehirde ve ilçelerinde gezilecek çok fazla yer var. Bu yüzden sizin için bir rehber hazırlamaya karar verdik. Bu rehber zamanla gelişecek ve yeni eklemeler yapılacaktır. Bu konuda bizlere yardım etmek isterseniz iletisim@capitolapart.com adresimize e-posta atmanız bizleri çok memnun edecektir. Ayrıca Capitol Apart'ın bu konumların tam ortasında yer aldığını da sizlere hatırlatmak isteriz. 

Koylar

1. Sultan Koyu

Capitol Apart'a 50 metre mesafesiyle en yakın kumsaldır. Temiz denizi ve incecik altın sarısı kumsalı ve   hemen derinleşmediği içinde iyi yüzme bilmeyenler ve çocuklar için harika bir yapısı vardır.  Ayrıca yoldan uzak olması da gayet güvenli olmasını sağlamaktadır.


Yemişkumu plajı

2. Yemişkumu Plajı

Capitol Apart'a 300 metre mesafesiyle en yakın 2. kumsaldır. Temiz denizi uzun altın sarısı kumsalıyla çok sık tercih edilen bir yerdir.  Belediyeye ait plaj işletmesi sayesinde şezlong, duş, WC gibi bir çok imkan uygun fiyatlara sunulmaktadır.


Kumkuyu plajı

3. Kumkuyu Plajı

Capitol Apart'a 2.5 km mesafededir. Temiz denizi ve altın sarısı plajıyla harika bir alternatif sunuyor bizlere. Belediyeye ait plaj işletmesi sayesinde şezlong, duş, WC, özel localar gibi bir çok imkan uygun fiyatlara sunulmaktadır. 


Limonlu plajı

4. Limonlu Halk Plajı

Capitol Apart'a 7.5 km ile 10 dakikalık bir mesafededir. Temiz ve serin bir suyu vardır. Belediyeye ait plaj işletmesi sayesinde büfesi, şezlong, duş, WC, özel localar gibi bir çok imkan uygun fiyatlara sunulmaktadır.


Ayaş antik plajı

5. Ayaş Antik Plajı

Capitol Apart'a 10 km ile 12 dakikalık bir mesafededir. Halka açık ve işletme olmayan bir plaj olan Ayaş antik plajı, adından da anlaşılacağı üzere Sebaste Antik Kentinin yanındadır. Tarih ve doğa iç içe... Bu bir Mersin klasiğidir. 


Kız kalesi plajı

6. Kız Kalesi Plajı

Capitol Apart'a 14 km ile 15 dakikalık bir mesafededir. Bir zamanlar korsanların yüzdüğü bu sularda yüzmenin keyfi bir başka. Karşınızda Unesco tarafından da geçici miraslar listesine kabul edilmiş Kız kalesi, solunuzda Sebaste antik kenti ile essiz, tarihi plajdır. Hemen derinleşmeyen denizinde eğlenirken bol bol fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Belediyeye ait plaj işletmesi sayesinde büfesi, şezlong, duş, WC, özel localar gibi bir çok imkan uygun fiyatlara sunulmaktadır.


Mamure Kalesi Fotoğrafı

7. Mamure Kalesi 

Günümüze oldukça sağlam ulaşabilmiş kalelerden birisidir. Yüksek kayalıklar ve düzlükler üzerine kurulmuştur. Temellerinde büyük kesme taşlar kullanılmıştır ve antik temellerin hangi tarihte ve kimler tarafından yapıldığı tespit edilememiştir.  Gezip görülmesi tavsiye ederiz. Ayrıca yan tarafında küçük bir koy bulunmaktadır. İyi yüzme biliyorsanız orada tarihi kalenin manzarasında yüzebilirsiniz.